10
Sitemizde şuan toplam 1830 film bulunmaktadır.

Eve Dönüş Sarıkamış 1915 izle

0
( Yüksek Kalite ) • 664 views
  FILM BILGILERI 12 ay önce eklendi
  Eve Dönüş Sarıkamış 1915 izle

  İMDB 6.4/10 Yönetmen koltuğunda Alphan Eşeli oyuncu kadrosunda Uğur Polat , Nergis Öztürk , Serdar Orçin , Şevket Süha Tezel , Miray Akay yer almaktadır.I. Dünya Savaşı sırasında Ruslara karşı yapılan, 90.000 askerin şehit düştüğü “Sarıkamış Harekatı” Osmanlı İmparatorluğu’nun mağlubiyeti ile sonuçlandı. Doğu Anadolu Bölgesi Ocak 1915 tarihiyle artık hiç kimseye ait olmayan, belirsizliğin ve karmaşanın hüküm sürdüğü bir yere dönüştü.

  Ne Rusların, ne de Osmanlı’nın tam olarak sahip olamadığı, yönetim ve otoriteden yoksun bu bölgede kaderlerine terk edilen insanlar, kendilerini daha önce karşılaşmadıkları bir hayatta kalma mücadelesi içinde bulurlar.

  Bakü’de görevli Hariciye Nazırlığı Kalem Müdürü’nün eşi Gül Hanım ve kızı Nihan, onlara Erzurum yolunda eşlik eden Hariciye Nazırlığı mensubu Saci Efendi, zorlu ve sert kış koşullarının hakim olduğu bu kimsesiz topraklarda yol alırken savaşın ortasında kalmış, harabeye dönmüş ve terk edilmiş bir köye ulaşırlar. Issızlığın ortasında ki bu köyde geçirdikleri ilk akşamlarında yalnız olmadıklarını öğrenirler. Birbirlerinden farklı, toplumun değişik sınıf ve kültüründen gelen yedi insan, vahşi doğanın ve koşulların ortasında kalmış bu ıssız köyde dayanılmaz bir açlıkla baş ederken hayatta kalmanın peşinde ve eve dönüş mücadelesi ile karşı karşıyadır artık…

  Sitemizden sorunsuzca kalitenin farkına varacak dozda fazla reklam kirliliği olmadan izleyebilirsiniz. Eve Dönüş Sarıkamış izle filminde her hangi bir problem durumunda tarafımıza yorum yazıp haber verebilirsiniz. Editörlerimiz kısa sürede sorunu düzelteceklerdir. Filmi daha önce izlemiş ziyaretçilerimiz film hakkında yorum yapabilirler bu sayede daha önce bu filmi izlememiş olan arkadaşlarımız fikir sahibi olabilirler. filmotoru.net tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz iyi seyirler.

  Tür: 2013 Filmleri, Dram Filmleri, Savaş Filmleri, Tarih Filmleri, Yerli Film izle

  YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?